Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Барселона има два гола негатива во Минхен од Баерн и е пред елиминација во ЛШ

Каталонскиот гигант Барселона е во големи проблеми и е речиси пред елиминација во Лигата на шампионите уште во групната фаза.

По последниот меч од групата Е, Барселона има два гола негатива (2:0) на гостувањето кај Баерн Минхен, а со оглед на фактот што во Лисабон екипата на Бенфика има сигурни 2:0 над Динамо Киев, Португалците во моментот се на второто место позади лидерот Баерн Минхен.

Томас Милер беше стрелец на првиот гол, а пак Сане со ефектен гол ја дуплираше предноста на полувреме.

Погодокот на Милер против Барселона:

Пренос овозможен од ФФМ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!