Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Бабунски е гол-машина во Бугарија – постигна нови два погодоци за Ботев Враца

Македонскиот репрезентативец Дориан Бабунски продолжува со одличната форма во бугарскиот шампионат. Вечерва тој беше двоен стрелец во триумфот на Ботев Враца на гостински терен кај Локомотив Пловдив со резултат од 2:4.

Бабунски беше стрелец на првиот погодок постигнат од пенал во 10. минута и на третиот погодок на стартот од вториот дел.

Погодоците на Бабунски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!