ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

(ВИДЕО) Атрактивно голчиште на Тодоровски за големо реми на Росоман против фаворитот Тиквеш!

Во саботата во рамки на 22. коло од Втората лига – Исток, „фенерџијата“ Росоман го шокираше фаворитот Тиквеш откако Тодоровски Стефан во судиското надополнување постигна атрактивен гол за 1:1 и голем бод за домашната екипа.

Погодокот на Тодоровски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!