РакометРакомет - Македонска репрезентација

Видео: Атрактивниот гол од тешка позиција на Кузмановски против Финска!

Филип Кузмановски одигра уште еден одличен натпревар за репрезентацијата на Македонија во победата над Финска од 22:27. Нашите ракометарите веќе го обезбедија местото и во јануари ќе бидат дел од Европското првенство.

Атрактивниот гол на Кузмановски против Финска:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!