ФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Асистенција на Давид Бабунски во убедливата победа на Виторул

Екипата на Виторул Константа каде настапува македонскиот интернационалец Давид Бабунски запиша убедлива победа од 0:3 на гостински терен против Поли Ласи.

Бабунски беше асистент на третиот гол за неговата екипа постигнат во финишиот од натпреварот:

Асистенцијата на Бабунски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!