ЕУРО 2020Фудбал

ВИДЕО: Англија со победа го отвара ЕП против бладата Хрватска!

Репрезентацијата на Англија сосема очекува со победа го започна Европското првенство, откако на „Вембли“ со минимални 1:0 славеше над Хрватска, во меч од првото коло од групата Д.

Одличен натпревар во кој Англија имаше многу шанси за поголема победа, но, сепак, најважно е дека трите бодови ги зграпчија Англичаните и со победата тргнуваат на ЕП.

Стрелец на единствениот и победнички погодок за Англија беше напаѓачот на Манечстер Сити, Рахим Стерлинг.

ТАБЕЛИТЕ ОД СИТЕ ГРУПИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!