Европски ФудбалФудбал

ВИДЕО: Англичаните го одбраа голот на сезоната во Премиер лигата!

Аргентинскиот напаѓач Ерик Ламела ја освои премиерната награда за најдобар гол во сезоната, а играчот на Тотенхем го изведе ова вистинско ремек-дело на градското дерби против Арсенал.

Уживајте.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!