РакометРакомет - Суперлига

ВИДЕО: Александар Стојаноски е нов голман на Тиквеш

Вчера Спортска Мрежа пишуваше дека искусниот голман Александар Стојаноски го напушта Јуниор Кисела Вода, а денес е ново засилување на суперлигашот Тиквеш од Кавадарци.

Екипата од Тиквеш ќе води борба за опстанок во Суперлигата, а искусниот голман токму во таа борба ќе биде големото засилување на голманската позиција.

Стојаноски во својата кариера има настапувано за МАКС Струмица, Младост Богданци, Борец од Велес, Охрид, Струга и последно Јуниор Кисела Вода.

Атрактивна парада на Стојаноски на натпреварот меѓу Јуниор Кисела Вода и Радовиш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!