ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ВИДЕО: Академија Пандев ремизираше со рускиот прволигаш Крилја Советов

Академија Пандев денес одигра нов контролен натпревар во Анталија. Струмичани ги одмерија силите против рускиот прволигаш Крилја Советов и одиграа реми без погодоци (0:0).

>>> РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА – ТУРИСТИЧКА ПОНУДА НА КОТВА.МК <<<

Квалитетен контролен натпревар за македонскиот прволигаш кој одигра одличен натпревар против осмопласираниот тим во руската Премиер лига.

  • Целиот натпревар Крилја Советов – Академија Пандев

„Пандевци“ на турско тло претходно одиграа два контролни натпревари, загубија од косовски Лапи со 2:0, а ремизираа со српски Нови Пазар играјќи 1:1.

Пред враќањето во Македонија прволигашот од Струмица ќе одигра уште една контролка против ЦСКА Софија од Бугарија, а овој натпревар се игра утре.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!