ФудбалФудбал - Останато

ВИДЕО: Адеми претрча повеќе од половина терен и постигна гол!

Динамо Загреб со убедливи 4:1 славеше над Горица и обезбеди финале против Истра од хрватскиот Куп. Аријан Адеми повторно одигра одличен натпревар, а во 119. минута од натпреварот Адеми претрча повеќе од половина терен и успеа да постигна гол.

Погодокот на Адеми:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!