ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Велковски ја засили Струга Трим Лум

Прволигашот Струга Трим Лум се засили со голманот Методија Велковски кој доаѓа од редовите на второлигашот Осогово од Кочани.

20-годишниот Велковски беше пред трансфер во Бугарија, но истиот не се случи и се пресели во Струга каде ќе остане во следните три години.

Во својата кариера има настапувано за Маџари Солидарност, Вардар, Илинден, Кадино и последно во Осогово.

Велковски беше повикан и во репрезентацијата до 21 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!