ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Велинов: Никого не потценуваме, иако Росоман е последен, не очекува тежок натпревар

Капитенот на Осогово, Стојанчо Велинов со краток увид за подготвителниот период и почетокот на првенството од Втората лига – Исток, како и за натпреварот со Росоман.

„Подготвителниот период пред почетокот на првенството го поминавме во одлична атмосфера и мислам дека имавме време добро да се подготвиме и кондиционо и технички за она шти следува. На екипата и се придружија и нови играчи и имаа краток период на нивна адаптација со останатите играчи, но формата и играта се темпира и од тренинг во тренинг ние како играчи меѓусебно имаме се подобра комункација и подобра игра“, вели Велинов и додава:

>> ТАБЕЛАТА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ИСТОК ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

„Во сабота играме со екипата на Росоман. Иако се последни не очекува тежок натпревар со незгоден противник кој на првиот меѓусебен натпревар на наш терен постигна 4 погодоци иако ние го добивме натпреварот со 5 голови. За остатокот од сезоната никого не потценуваме и со сите екипи против кои треба да играме ќе го дадеме нашиот максимум со цел подобар пласман во 2МФЛ исток на крајот на сезоната“, завршува капитенот на кочанскиот второлигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!