ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Величков на центарот во Прилеп, Иванов ќе им суди на Саса и Осогово

Со натпреварите од 21. коло в сабота продолжува Втора лига – Исток по завршувањето на репрезентативната пауза.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Познати и судиите кои ќе ја делат правдата на сите пет натпревари од второлигашката конкуренција на Истокот. Сите натпревари ќе започнат во 15:00 часот.

Пехчево – Кожуф, Кристијан Ѓуровски (Скопје)
Слога 1934 – Детонит, Доне Ристовски (Гевгелија)
Победа – Братство, Боби Величков (Велес)
Беласица – Локомотива, Пларент Салихи (Тетово)
Каменица Саса – Осогово, Никола Иванов (Велес)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!