ОстанатоФудбалФутсал

Величков и Шоповски ќе ја делат правдата меѓу СФК Проект и Кардшлк, Ицев и Смоквоски го добија дербито во Битола

Делегирани судиите за првото пролетно коло или 10. во рамки на Втората футсал лига на Македонија. Големото дерби во Битола ќе го судат Тоше Ицев и Кирил Смоквоски, а пак во Валандово ќе патуваат Боби Величков и Славче Шоповкси.

Делегирани судии 10. коло Втора футсал лига:

Клими – Црешово Топче, Роберт Црвенов (Велес) и Љупчо Клинкаров (Градско)
СФК Проект – Кардшлк, Боби Величков (Велес) и Славче Шоповски (Велес)
Астибо – Овче Поле, Петар Новачев (Велес) и Менде Бегалиноски (Битола)
Конзули – Форца, Тоше Ицев (Кавадарци) и Кирил Смоквоски (Прилеп)
СЕЕ Университи – Мал Ајакс, Александар Ајдаров (Велес) и Филип Ицковски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!