ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Велешта со убедлив триумф на контролката против Кораб

Второлигашот Велешта забележа убедлив триумф на контролен натпревар против Кораб од Дебар со резултат од 6:0.

>>> КОТВА.МК – ТУРИСТИЧКА ПЛАТФОРМА ЗА ОГЛАСУВАЊЕ НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ <<<

Двојни стрелци за Велешта беа Фикри Дани и Никола Миткоски, а по еден гол постигнаа Елмас Шеи и Шпенд Асани.

Велешта есенската полусезона ја заврши на осмата позиција на табелата со 14 бодови, а во пролетниот дел целта ќе биде опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!