ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Велешта се раздели со шест фудбалери

Екипата на Велешта ја прекина соработката со шест фудбалери за новата сезона од Втората лига – Запад.

Во следната сезона дресот на Велешта нема да го носат Алтин Логоа, Сокол Арифи, Игор Клечкароски, Христијан Малески, Александар Далчески и Бојан Спиркоски.

Клубот им се заблагодари за дадениот придонес во црвено-црниот дрес.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!