ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Велешта подобра на контролката со Братство Житоше

Велешта со 2:3 го доби Братство Житоше на контролен натпревар одигран на теренот со вештачка трева во Прилеп. На полувреме резултатот беше 2:1 во корист на Братство.

>>> КОТВА.МК – ПЛАТФОРМА ЗА ПРОМОЦИЈА НА МАКЕДОНСКИОТ ТУРИЗАМ <<<

За екипата на Братство погодоците ги постигнаа Михо Андреевски и Беким Алими, додека за Велешта стрелаа Дарио Наумовски, Шпенд Асани и Елмаз Шеи.

Двете екипи во пролетната полусезона во Втората лига – Запад односно Исток ќе се борат за опстанок во второлигашкото друштво.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!