ОстанатоФудбалФудбал - ОстанатоФутсал

Вечерва со дуелот меѓу Арбен Бајрами и Јувентус Серава се отвара 2. коло од Првата футсал лига

Вечерва во 19:45 часот со дуелот меѓу Арбен Бајрами и Јувентус Сераса ќе биде отворено 2. коло од Првата футсла лига на Македонија, а ќе биде комплетирано в понедленик. Воведниот натпревар ќе го судат Игор Иванов и Александар Ајдаров од Велес.

Во сабота во Липково ќе се соочат Кадарку и Шкендија со почеток од 15:00 часот, а во ист термин ќе започнат и Велес како домаќин на актуелниот шампион Проект. Два часа поцона Шкупи ќе ги одмери сили против Црна Река.

Колото ќе биде комплетирано во понеделник меѓу Енхалон и Железарец во Струга со почеток од 20:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!