ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Васоски: Со Горан Пандев се договорив опстанок и освојување на Купот, а догодина атак на титулата!

Александар Васоски и официјално од денес е нов тренер на Академија Пандев.

„Академија Пандев ги има најдобрите услови за работа заедно со Вардар во земјава. Ова за мене е нов предизвик и се радувам што сум дел од приказната на Академија Пандев. Тимот има добар перспектива. Долгорочно се гледам тука и се надевам дека мојот концепт на работа ќе биде прифатен и ќе имаме заеднички успеси“, изјави Васоски за Дрнка.МК.

Повеќе на Дрнка.МК. Целата ексклузивна фотогалерија можете да ја погледнете на Дрнка.МК.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!