ФудбалФудбал - Останато

Васоски: Ќе се обидеме да го задржиме трофејот во нашите редови!

Утре се игра големото финале од фудбалскиот Куп на Македонија помеѓу бранителот Академија Пандев и Силекс кој после 25 години ќе игра Куп-финале.

Тренерот на Академија Пандев, Александар Васоски пред утрешното финале изјави дека ќе се обидат да го задржат трофејот во нивните редови.

„Сон на секој фудбалер е да игра финале. Ние сме последни освојувачи на Купот и ќе се обидиме да го задржиме трофејот во нашите редови“, вели Васоски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!