ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Василевски ќе им суди на Слога и Детонит во Виница, Идризи го доби дуелот во Македонска Каменица

Делегирани судиите за вонредното 14. коло од Втората фудбалска лига – Исток кое се игра утре. Александар Василевски ќе патува во Виница каде ќе им суди на лидерот Слога и на радовишки Детонит, додека пак Фуркан Идризи го доби дуелот меѓу Саса и Беласица во Македонска Каменица.

Делегирани судии 14. коло ВМФЛ – Исток:

Братство – Локомотива, Здравко Костовски (Штип)
Осогово – Победа, Фатмир Бафто (Охрид)
Слога – Детонит, Александар Василевски (Скопје)
Каменица Саса – Беласица, Фуркан Идризи (Тетово)
Кожуф – Кит Го, Христијан Божиновски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!