ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Василевски ќе им суди на Кадино и Башкими, Боцевски на Петровец и Риниа

Викендот се игра 2. коло од Третата македонска фудбалска лига – Север, а колото ќе биде отворено со утрешниот меч меѓу Илинден и Маџари Солидарност. Останатите натпревари ќе се одиграат в недела. Познати се судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА ПО ПРОМО НИСКИ ЦЕНИ, КОНТАКТ: 074 241 247

Сите натпревари ќе започнат во 16:00 часот, освен мечот меѓу Кадино и Башкими, кој е закажан за во 10 часот.

  • Делегирани судии 2. коло ТМФЛ – Север:

САБОТА
Илинден – Маџари Солидарност, Методија Ставров (Скопје) 16:00 часот
НЕДЕЛА
Фортуна – Аеродром, Иван Ивановиќ (Скопје) 16:00 часот
Кадино – Башкими, Александар Василевски (Скопје) 10:00 часот
Раштак – Башкими Љуботен, Никола Петрковски (Куманово) 16:00 часот
Студена Вода – Волково, Бењамин Ќерими (Скопје) 16:00 часот
Петровец – Риниа, Слободан Боцевски (Скопје) 16:00 часот
Беса Влазрими – Еуромилк ГЛ, Иле Никодиноски (Скопје) 16:00 часот
ССК Нова – БВК Коњаре, Ивана Пројковска (Скопје) 16:00 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!