ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Василевски ќе им суди на Беласица и Осогово, Фатмир Бафто го доби дуелот меѓу Кит Го и Слога

В сабота со почеток од 14:00 часот ќе стартува 7. коло од Втората македонска фудбалска лига – Исток. Александар Василевски го доби мечот меѓу Беласица и Осогово во Струмица, додека пак Фатмир Бафто од Охрид ќе го суди дуелот меѓу Кит Го и Слога во Пехчево.

Делегирани судии 7. коло ВМФЛ – Исток:

Победа – Братство, Никола Иванов (Велес)
Детонит – Локомотива, Здравко Костовски (Штип)
Беласица – Осогово, Александар Василевски (Скопје)
Кит Го – Слога, Фатмир Бафто (Охрид)
Кожуф – Каменица Саса, Дејан Јакимовски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!