ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Василевски ќе им суди на Башкими и Петровец, Ќерими на Аеродром и Раштак

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 5. коло од Трета лига – Север. Сите натпревари се играат во недела со почеток од 15 часот, освен мечот Волково – ССК Нова кој се игра во утрински термин од 10 часот.

  • Делегирани судии 5. коло ТМФЛ – Север:

Еуромилк ГЛ – Фортуна, Слободан Боцевски (Скопје) 15 часот
Риниа – БВК Коњаре, Методија Ставров (Скопје) 15 часот
Волково – ССК Нова, Никола Петковски (Куманово) 10 часот
Башкими Љуботен – Беса Влазрими, Или Никодиноски (Скопје) 15 часот
Башкими – Петровец, Александар Василевски (Скопје) 15 часот
Маџари Солидарност – Студена Вода, Дејан Младеновски (Скопје) 15 часот
Аеродром – Раштак, Бењамин Ќерими (Скопје) 15 часот
Илинден Кадино, Никола Костенчев (Скопје) 15 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!