ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Василевски ќе го суди соседското дерби во Прилеп меѓу Братство и Победа, Илиоски на центарот во Кочани

Делегирани судиите за 16. коло од Втората лига – Исток или прво пролетно коло. Александар Василевски го доби соседското дерви во Прилеп меѓу Братство и Победа, додека пак Влатко Илиоски ќе ја дели правдата во Кочани меѓу Осогово и Беласица.

Делегирани судии 16. коло ВМФЛ – Исток:

Братство – Победа, Александар Василевски (Скопје)
Локомотива – Детонит, Христијан Божиновски (Скопје)
Осогово – Беласица, Влатко Илиоски (Прилеп)
Слога 1934 – Пехчево, Марјан Стојановски (Кичево)
Каменица Саса – Кожуф, Марјан Дејаноски (Кичево)

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ / ВАШИОТ РЕСТОРАН <<<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!