ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Василево го закажа првиот тест, тренерот Андонов задоволен од подготовките

Подготовките на третолигашот Василево се одвиваат со одредена динамика. Тренерот на тимот Ристо Андонов е задоволен од динамиката и начинот на кои се одвиваат истите.

На првата контролна средба во среда против екипата на Детонит тимот максимално се подготвува на домашниот терен во Василево.

Според тренерот Андонов целта на овие пријателски средби е да се усовршат некои комбинации против далеку посилни тимови, како што е второлигашот Детонит, тим идеален по мерка за Василево.

Многу нови засилувања, а тренерот Андонов истакна дека е рано уште да зборуваме за амбициите на клубот во новата сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!