ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Вардарски подобар од Спартмани на пријателски натпревар

Третолигашите од Истокот ги прават последните подготовки и ги играт последните пријателски натпревари пред стартот од новата сезона на Трета лига – Исток, кој е закажан за 11. септември.

Викендот Вардарски и Спартмани одиграа пријателски натпревар во Богданци, кој заврши со триумф за домашниот тим од 2:0. Триумфот беше обезбеден уште во првиот дел од мечот со погодоците на Мингов и Радев.

ВАШАТА РЕКЛАМА ОВДЕ – МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА – КОНТАКТ: 074 241 247

Новата сезона од Трета лига – Исток екипата на Вардарски ќе ја започне на домашен терен против Тиверија, додека пак Спартмани ќе гостува во Свети Николе кај актуелниот шампион Овче Поле.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!