ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Вардар утре ги започнува подготовките, закажани и пријателските натпревари

Најтофејниот македонски фудбалска клуб Вардар утре ги започнува подготовките за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига.

„Вардарци“ подготовките ќе ги започнат на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари со почеток од 17:30 часот. Екипат во Скопје ќе тренира се до заминувањето во Охрид на 26. јули, каде ќе остане до 5. август.

Во склоп на подготовките закажни се и пет пријателски натпревари. Првиот пријателски меч се ига на 17. јули (противникот дополнително ќе биде објавен), на 23. јули Вардар ќе игра против Скопје, на 27. јули против Охрид, на 31. јули против Пелистер, додека пак на 5. август е планирана генералка против Егнатиа од Албанија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!