ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Вардар со победа над отпишаната Беласица најавува голема битка за опстанок

Фудбалерите на Вардар денес конечно ја запишаа првата пролетна победа откако на домашен терен со минимални 1:0 славеше над отпишаната Беласица која следната сезона ќе игра во Втората лига – Исток.

Вардарци остануваат на претпоследното место, но имаат ист број на бодови како и Ренова која е на деветтото место, па шансите за опстанок за „црвено-црните“ се зголемуваат.

Единствениот победнички погодок беше постигнат во 31. минута, а стрелец беше младиот Виктор Крстевски.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!