ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Вардар се засили со Ване Јованов

Македонскиот второлигаш и најтрофеен фудбалски клуб Вардар се засили со Ване Јованов за пролетниот дел од Втората лига – Запад каде ќе води борба за експресен кам-бек во елитата.

23-годишникот во Вардар доаѓа од редовите на Академија Пандев, тој треба да ја засили конкуренцијата на десната бековска позиција и во средниот ред, а во својата кариера има настапувано уште и за штипска Брегалница.

>>> ПЛАТФОРМА ЗА ТУРИЗАМ КОТВА.МК – РЕЗЕРВИРАЈТЕ СМЕСТУВАЊЕ ВО МАКЕДОНИЈА <<<

Претходно, Вардар ги ангажираше Филип Гачевски и Дарко Мицевски кои треба да му помагаат на Никола Глигоров да избори место во фудбалската елита на Македонија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!