РакометРакомет - Останато

Вардар против Металург, Еурофарм Пелистер против Бутел во полуфиналето од ракометниот Куп

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекување на полуфиналните натпревари од Куп на Македонија во машка конкуренција.

Бранителот на Куп-титулата од 2019 година, Металург ќе игра против Вардар, додека Еурофарм Пелистер ќе се соочат со екипата на Бутел Скопје.

Полуфиналните натпревари се закажани за 14.05.2021 (петок), а финалето е закажано за 16.05.2021 (недела).

Организатор на Купот ќе биде Ракометната федерција на Македонија, а натпреварите ќе се одиграт во Автокоманда.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!