ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Вардар Неготино во сабота на контролка против Кадино

Третолигашот Вардар од Неготино во сабота ќе го одигра вториот контролен натпревар против второлигашот Кадино.

Натпреварот ќе се игра на Градскиот стадион во Неготино со почеток од 14:00 часот.

На првата контролка Вардар Неготино ремизираше играјќи 2:2 со второлигашот Кожуф од Гевгелија, додека Кадино првиот контролен натпревар го загуби од Борец со 3:2, додека вториот загуби со убедливи 1:6 од Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!