ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Вардар Неготино убедливо го декласираше новиот третолигаш Возарци ДМД на контролен натпревар

Третолигашите од Југ денешниот ден го искористија за одигрување на генералка пред стартот на новата сезона на Третата лига – Југ кој е закажан за следниот викенд.

Новиот третолигаш Возарци ДМД беше убедливо поразен од Вардар Неготино со високи 1:7. Екипата од Неготино има голем квалитет, а целта на Вардар е да го напаѓа врвот и конечно враќање во Втората фудбалска лига. Возарци ДМД во новата сезона ќе има за цел да го задржи третолигашкиот статус.

Возарци ДМД новата сезона ја стартува против новиот третолигаш Бучин, додека пак Вардар Неготино ќе игра дерби против Големо Коњари.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!