ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Вардар Неготино ремизираше со Кожуф на првиот контролен натпревар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Денес третолигашот Вардар Неготино го одигра првиот контролен натпревар против второлигашот Кожуф од Гевгелија, кој заврши без победник со резултат од 2:2.

Првиот дел од натпреварот кој се играше на Градскиот стадион во Неготино заврши без погодоци, додека во вториот дел паднаа дури четири гола за конечните 2:2.

За двете екипи ова беше прв контролен натпревар. Третолигашот од Неготино ќе игра нов тест-меч со Тиквеш од Кавадарци.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!