ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Вардар Неготино подобар на тестот со Овче Поле

Денес на Градскиот стадион во Свети Николе се одигра контролен натпревар меѓу третолигашите Овче Поле и Вардар Неготино, кој заврши со победа за екипата од Неготино со резултат од 2:3.

Стрелци за Овче Поле беа Марио Атанасовски и Трајче Илиев, додека за Вардар Неготино стрелци беа Дане Митрев, Борче Димовски и Игор Георгиев.

Вардар Неготино се бори за прво место во Третата лига – Југ и влез во Втора лига – Исток, додека Овче Поле се бори за врвот во Третата лига – Исток и влез во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!