ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Вардар Неготино денес на тест против Марена

Третолигашите Вардар Неготино и Марена ќе одиграа контролен натпревар во рамки на подготовките за новата сезона од Третата лига – Југ. Натпреварот ќе биде одигран на Градскиот стадион во Неготино со почеток од 18:00 часот.

Инаку, Неготино и во оваа сезона влегува со високи цели – прво место и враќање во Втората лига – Исток.

Новата сезона од Третата лига – Југ треба да започне на почетокот од септември.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!