ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Вардар и официјално второлигаш, Струга на чекор до Европа, реми меѓу Шкупи и Пелистер

Струга Трим Лум на домашен терен запиша минимална, но многу важна победа над Вардар од 1:0 и се наоѓа во пол-позиција за излез во Европа. Денес и официјално Вардар стана второлигаш и од следната сезона за првпат ќе игра во Втора лига. Победничкиот гол во Струга го постигна Марјан Алтипармаковски во 67. минута од пенал.

Шкупи на домашен терен ремизираше со Пелистер играјќи 0:0.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!