ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Вардар го „збриша“ Кадино, Воска Спорт сигурна над Беса

Вардар есенската полусезона ја заврши со убедлива победа над Кадино од 3:0. Никола Наумоски, Петар Љамчевски и Дарко Глишиќ беа стрелци за убедливата победа на „вардарци“.

Воска Спорт на домашен терен триумфираше над Беса со сигурни 2:0. Двата погодоци паднаа во вториот дел, а ги постигнаа Христијан Грозданоски и Бехар Фета.

Колото ќе биде комплетирано во вторник, бидејќи поради лошите временски прилики три натпревари не започнаа за што Спортска Мрежа информираше со фотографии и видеа од катастрофалната состојба на терените.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!