ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Вања Вучичевиќ најново засилување за Македонија ЃП

Српскиот интернационалец Вања Вучичевиќ денес и официјално беше претставен како ново засилување за Македонија Ѓорче Петров.

24-годишникот кај „лавовите“ доажа од редовите на Звездара, а во својата кариера има настапувано и за Чукаички, Црвена Звезда, Борац Чачак, Спартак Суботица, Крилја Совјетов и Инџија.

„Драго ми што доаѓам во овој клуб, се надевам дека со своите игри ќе успеам да помогнам клубот да дојде до својата цел“, изјави Вучичевиќ по промоцијата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!