ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Валдер Керимоски дебитираше за репрезентацијата на Македонија до 18 години

Младиот фудбалер Валдер Керимоски вчера на мечот против Туриција дебитираше за репрезентацијата на Македонија до 18 години.

На тренинг центарот „Петар Милошевски”, избраниците на селекторот Неџат Шабани не можеа да одговорат на одличната игра на силниот состав на Турција. Противникот забележа убедлива победа од 4:0.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Керимоски кој по потекло е од село Лажани, прилепско, настапува за У-18 тимот на швајцарски Сион.

Младата репрезентација на Македонија до 18 години утре ќе одигра уште еден контролен натпревар против Турција.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!