ЕУРО 2020Фудбал

Вака изгледаа трибините за време на првиот натпревар од ЕП среде корона

Тоа што требаше да се случи пред една година, се случи синоќа. Турција беше декласирана од Италија со високи 0:3 на отварањето на Европското првенство во Рим пред околу 20 000 гледачи.

Reuters, Epa

Иако пандемијата на коронавирусот е далеку од завршена, светот полека се враќа во нормала, а исто така и фудбалот.

Reuters, Epa

Италијанските власти пуштија околу 20 000 гледачи на „Олимпико“ и иако култниот римски стадион не е преполн, многу е поубаво да се гледа ваков фудбал отколку кога трибините се празни.

Reuters, Epa

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!