ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

В сабота пријателски меч меѓу Победа и Пелистер

В сабота на „Гоце Делчев“ во Прилеп ќе се одигра пријателски натпревар за време на репрезентативната пауза меѓу прилепска Победа и Пелистер од Битола.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Прилепчани целат кон конечно враќање во Првата лига, додека пак Пелистер е многу блиску до директно испаѓање во Втората лига за следната сезона.

Натпреварот ќе започне во 15:00 часот.

ВАШАТА РЕКЛАМА НА СПОРТСКА МРЕЖА – КОНТАКТ: 074 / 241 – 247

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!