Европски ФудбалФудбал

Утеха за Левандовски: Избран за најдобар напаѓач!

Напаѓачот на полската репрезентација и на Баерн Минхен ја доби наградата „Голгетер на годината“ на церемонијата на „Франс Фудбал“.

Ова е класична утеха за Полјакот бидејќи многу веројатно ќе се потврдат шпекулациите дека „Златната топка“ по седми пат ќе заврши во рацете на Лионел Меси.

Минатата година оваа церемонија не се одржа поради пандемијата со Коронавирусот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!