ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Урошевиќ ќе им суди на Врапчиште и Напредок, Несими на Пролетер и Дрита

Утре стартува пролетниот дел од Трета лига – Запад со натпреварите од 10. коло. Екипата на Нераште се откажа од натпреварувањето, што значи дека ќе има една екипа помалку во овој третолигашки регион, со што во оваа коло екипата на Велазерими ќе биде слободна.

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Делегирани судии 10. коло ТМФЛ – Запад:

Трабзонспорт – Речица, Бардхиљ Ибраими (Тетово)
Врапчиште – Напредок, Александар Урошевиќ (Тетово)
Љуботен – Зајази, Нинослав Нанков (Гостивар)
Пролетер – Дрита, Емир Несими (Гостивар)
Камјани – Арсими, Дарко Радески (Брвеница)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!