Европски ФудбалФудбал

Тухел во Челси носи ГОЛЕМО засилување, „сините“ добиваа многу на квалитет!

Странските медиуми пишуваат дека Томас Тухел, менаџерот на Челси, сака да донесе уште еден стопер по заминувањето на Фикајо Томори и сомнителната иднина на Курт Зума.

Еден од играчите поврзани со преселбата на „Стемфорд Бриџ“ е Максенс Лакроа од Волфсбург, кој имаше извонредна дебитантска сезона во Германија.

Французинот неодамна наполни 21 година, но тој веќе прерасна во еден од клучните играчи на клубот од Бундеслигата оваа сезона, пропушти само четири натпревари во лигата.

Лакроа го следат неколку европски клубови, па Челси би можел да се соочи со силна конкуренција во форма на РБ Лајпциг, кој наводно веќе понудил 18 милиони евра.

Сепак, Волфсбург нема лесно да го испушти еден од најперспективните играчи и ќе побара најмалку 30 милиони евра за него.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!