ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Цуцули и Трпески ја продолжија соработката со Охрид Лихнидос

Охрид Лихнидос за следната сезона во Втората лига – Запад ја продолжи соработката со Ајрадин Цуцули и Љупчо Трпески.

28-годишниот Цуцули во својата кариера покрај за Охрид Лихнидос има настапувано и за Велазерими, косовски Феризај, Велазерими и Тетекс.

Трпески кој има 26-години, исто така, останува верен на Охрид Лихнидос, а во својата кариера покрај за охридскиот второлигаш има настапувано и за Кораби, Струга Трим Лум, Младост Царев Двор, Пелистер.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!