ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Црнгаров: Спартмани е подготвен за лидерот од Делчево, ние одиме на победа!

Спартмани во недела во Градско Балдовци го чека лидерот на табелата во Третата лига – Исток, Брегалница од Делчево во рамки на 10. коло. Во изјава за Спортска Мрежа, играчот на Спартмани, Никола Црнгаров вели дека изненадувачкиот пораз од Карбинци е заборавен, а нивните мисли се насочени за Брегалница Делчево, на којшто натпревар очекуваат и победа.

„Доста изненадувачки пораз од Карбинци, потфрливме сите и веќе е заборавен тој пораз. Нашите мисли сега се насочени за натпреварот со Брегалница Делчево. Во екипата имаме некои повредени играчи, би требало да има некои измени во тимот, но, сепак ние и на тој натпревар одиме на победа. Во Градско Балдовци досега нема никој победено, па тоа ќе значи дека ќе биде тежок натпревар“, ни изјави Црнгаров.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!