ФудбалФутсал

Црешово Топче и Форца убедливи, Клими го тресна Мал Ајакс во Штип, реми на дуелот во Свети Николе

Денес беа одиграни четири натпревари од Втората футсал лига на Македонија. Дуелот во Свети Николе меѓу Овче Поле и Конзули заврши без победник со резултат 3:3. Никола Стојковиќ беше двоен стрелец за домаќините, а во листата на стрелци се запиша и Николче Симонов. За гостите од Битола стрелаа Стефан Стефановски, Владимир Митревски и Муса Веизовски.

>>> СО КОТВА.МК ДО ПОВЕЌЕ ТУРИСТИ ВО ВАШИТЕ АПАРТМАНИ <<<

Клими на крилата на Никовиќ дојде до голем триумф над Мал Ајакс среде Штип со 5:6. Токму Марти Никовиќ со четири погодоци беше херојот на гостите од Кавадарци, а во листата на стрелци се запишаа и Виктор Аризанов и Миле Плачков. За домашните двоен стрелец беше Дарко Димитровски, а по еден гол постигнаа Љубомир Тиквешанац, Ристе Дурдубаков и Игор Лазов.

Форца на домашен терен со убедлива победа од 7:3 над СЕЕ Университи ја оправда фаворитската луга. Ергин Шерифи постигна хет-трик, двоен стрелец беше Екрем Мемеди, а по еден погодок постигнаа Екран Алиу и Валмир Ќерими. За гостите од Тетово Леутрим Елези постигна два погодоци, а еден постигна Атмир Бакија.

Црешово Топче дојде до трето сезонско славје откако на домашен терен со убедливи 8:5 славеше над СФК Проект. По два погодоци за домашните постигнаа Антонио Стојчов, Глигорче Јакимов, Давид Манев и Драган Стефанов, додека пак за гостите двојни стрелци беа Митко Делев и Дејан Пандов, а еден погодок постигна Саша Петковиќ.

Колото ќе биде комплетирано утре со дуелот меѓу Кардшлк и Кеги Моби во Штип, а Астибо во ова коло беше слободен.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!