ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Целиот натпревар меѓу Рудар и Вардарски

Рудар на домашен терен, во рамки на 8. коло од Трета лига – Исток, со 6:0 го декласираше Вардарски од Богданци, кој продолжува да тоне на табелата.

Во продолжение погледнете го целиот натпревар меѓу Рудар и Вардарски, одигран на Градскиот стадион во Пробиштип.

  • ПРВО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Вардарски:
  • ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Рудар – Вардарски:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!