ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Трпчевски ќе го суди дербито во Струмица, Влахо ќе ја дели правдата во Прилеп

Делегирани судиите за 26. коло од Втора лига – Исток кое се игра утре. Сите натпревари ќе започнат во 17:00 часот.

Победа – Пехчево, Константин Влахо (Скопје)
Беласица – Слога 1934, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Каменица Саса – Кожуф, Марјан Дејаноски (Кичево)
Осогово – Детонит, Јосип Бартон (Скопје)
Локомотива – Братство, Пларент Салихи (Тетово)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!